Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Рівненський ліцей №1 Рівненської міської ради

#яНеБоюсьСказати

Лансаротська конвенція – міжнародно-правовий документ щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Держави-учасниці Конвенції зобов’язані прийняти законодавчі норми, спрямовані на криміналізацію сексуального насильства щодо дитини в сім’ї або в «колі довіри», а також дій, вчинених з комерційною метою та з метою отримання прибутку, і також вжити заходів щодо захисту дітей-жертв і притягнення винних до відповідальності.

Українські зірки шоу-бізнесу також долучилися до акції та створили мотиваційний проморолик «Вийди з кола насильства». В один голос вперше промовляють MONATIK, Юлія Саніна, Оля Полякова, Тарас Тополя і Alyosha на чолі з Почесним Послом UNFPA Україна, Машею Єфросиніною.

Щороку в Україні 18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства. У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», МБО Служба порятунку дітей презентує освітню програму із превенції насильства через навчання.

«Таємниці» – це серія відео для дітей щодо правил захисту себе від насильства.

«Погані таємниці»

Інколи дитині соромно розповісти про неприємну ситуацію, яка з нею трапилася. Вона може почуватися незручно, почуватися винною, боятися. Але кожна дитина має чітко знати, якщо інша людина робить неприємно – про це ніколи не варто мовчати!

Кожна дитина має право на захист – завжди!

«Сексуальне насильство в родині»

Коли насильство трапляється в сім’ї, коли злочинцем є близька людина – дитині дуже складно про це говорити. Спочатку вона не розуміє, що трапилося щось погане. Потім може почати звинувачувати себе.

Говорити про насильство – важко. Але гірше – мовчати. Як поговорити з дитиною про насильство? Як убезпечити її?  Не забувайте наголошувати, що дитина ніколи не винна, якщо дорослий здійснює насильство. І якщо це трапилося – потрібно розповісти близькому дорослому або людині, якій довіряєш. Ваші довірливі  стосунки з дитиною допоможуть їй захистити себе.

«Мій сусід»

Як захистити власну дитину від сексуального насильства? Багатьом батькам важко говорити на такі теми з дітьми, важко і незручно пояснювати, складно підбирати слова. Але про це обов’язково треба говорити! Дуже важливо сформувати в дитини таку поведінку, яка їй дозволить в ситуації ризику вчинити правильно, що зможе попередити скоєння злочину! Дитина повинна знати, що може звернутися за допомогою до близької людини будь-коли.