Интернет-магазин nachodki.ru

Рівненський ліцей №1 Рівненської міської ради

ПОРА ДО ШКОЛИ. Як полегшити адаптацію дітей і дорослих до нового періоду?

12 порад від психологині Світлани Ройз

1. Повернути (або сформувати) звичний під час шкільного життя режим дня. (Починати прокидатися щодня на 15-30 хвилин раніше).
  2. Влаштувати дітям з молодших класів зустріч з друзями та однолітками в Zoom або в кіно/парку/на квесті перед початком школи. Лише відчувши безпеку в контактах, вони зможуть узятися до навчання .
  3. Надіслати всім дітям щирий короткий лист з позитивним повідомленням перед навчальним роком від імені класного керівника (куратора, тьютора).
  4. Ознайомитись чи пригадати дорогу в школу. З малюками — намалювати або роздрукувати карту маршрута.
  5. Провести ревізію канцтоварів та одягу, подбати про те, щоб він був комфортним. Вибір/купівля нового створює фон радісного очікування.
  6. Почати готувати робоче місце разом з дитиною. Прибрати на столі, прибрати з поля зору іграшки, поставити лампу.
  7. Важливо навчити дітей та малюків віком 6 років користуватися туалетом у школі та закріплювати навички самообслуговування — гігієна, переодягнутися, самостійно їсти.
  8. Навчити малюків відгукуватись не тільки на ім'я (багато дітей в першому класі чекають звернення на ім'я і не розуміють, що звертаються саме до них, коли вчитель говорить: «Діти, відкрийте книжки»).
  9. Продумати разом з дитиною ідеї сніданків або їжі в школу (яку дитина буде брати з собою). Навіть вдома можна «гратися» в ланч, дістаючи їжу з ланч-боксу, користуючись серветками.
  10. Для малюків (1-4 клас) потрібно познайомитись, побачити чи почути голос нового вчителя у школі, «відчути» нову людину. При переході в середню школу важливо познайомити дитину з класним керівником, ідеально — якщо в школі підготують «портфоліо» вчителів (фото, ПІБ, який предмет веде).
  11. Якщо клас інклюзивний — з дитиною важливо про це поговорити, попередити про те, що його турбота може бути важлива для однокласника, що у всіх людей різні способи сприйняття інформації. І не схожий — не означає поганий.
  12. Продумати, що можна вкладати перший місяць в рюкзак для релаксації — маленькі листівки, м'який брелок, який можна стискати в руці, браслетики, які у нас будуть однаковими, ручку з блискітками або дзиґу.

Ну і нагадуємо: школа — тільки частина життя.

Крім школи, в житті дитини повинне бути Життя.

З грою, відпочинком і радістю.

Гарного дорослішання!