Здесь нашел интересный обзор

«Нові підходи до оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти»

Концепцією Нової української школи передбачено зміну процесу оцінювання – відтепер воно не каратиме учнів, не ранжуватиме їх, а допомагатиме аналізувати індивідуальний прогрес здобувачів освіти і планувати індивідуальний темп навчання. Саме про таке оцінювання говорили учасники семінару-тренінгу «Нові підходи до оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти», який відбувся 26 жовтня 2021 року у ЗОШ №1.

Остаповець А.І., заступник директора з навчально-виховної роботи, познайомила учасників семінару-тренінгу з особливостями оцінювання навчальних досягнень учнів у різних європейських країнах та змотивувала їх до активної практичної діяльності.  Алла Ігорівна об’єднала присутніх у групи та залучила до проведення фідбеку «Валіза». Педагогічні працівники не лише змогли розфарбувати свої валізи в улюблені кольори , але й наповнити їх новими ідеями, педагогічними родзинками та знахідками.

Критично оцінювати власний прогрес та розвиток навичок, виявляти прогалини і розуміти, куди рухатись далі, покращувати продуктивність і, зрештою, бути відповідальним за власні процеси навчання. Усе це можливо розвивати за допомогою самооцінювання та взаємооцінювання. Як ця методика оцінювання знань працює на уроках  розповіли спікери  семінару Стасюк Л.В., учитель фізики, та Опанасюк Г.С., учитель біології.  Практичні рекомендації щодо використання та оприлюднення критеріїв оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти надав присутнім спікер семінару Прончук А.В., учитель інформатики.

Поглибити знання учасників щодо технік формувального оцінювання, які використовуються вчителями для вимірювання навчальних досягнень здобувачів освіти,  оволодіти інструментарієм здійснення формувального оцінювання допомогла присутнім  учитель початкових класів Жовнір А.В.

Під час практичної частини  семінару-тренінгу  учасники  розробили власні критерії та провели взаємооцінювання виступів спікерів. Окрім того, кожен присутній  «вибрав» собі шматочок ароматної «ПІЦИ» та залишив яскравий  відгук про подію, учасником якої він став.

Алла Остаповець, заступник директора з навчально-виховної роботи

© 2021 ARTEM PRONCHUK. All Rights Reserved.